Only Bio – definicja natury w czystej postaci

Only Bio – definicja natury w czystej postaci

Only Bio swoje fundamenty, misję oraz wizję opiera na trzech filarach, które jednocześnie wyznaczają kierunek działań i rozwoju. Są to naturalne surowce, ekologiczne opakowania oraz zielona fabryka. Dążenie do wypełnienia ich definicji nie jest próbą idealizowania świata, a podejmowania konkretnych działań, bez kompromisów, które pozwolą zadbać o środowisko naturalne.


Twórcom i właścicielom only bio towarzyszy manifest #noplanetB, który nawiązuje do faktu, że nie ma alternatywnego miejsca dla ludzkości. To, jaką Ziemię pozostawimy przyszłym pokoleniom, zależy wyłącznie od nas, od naszych wyborów, nawyków i zachowań. Nie bez znaczenia są również strategie rozwojowe przedsiębiorstw, bowiem to właśnie ich działalność w znacznym stopniu zagraża kondycji środowiska naturalnego. Warto więc wziąć pod lupę procesy produkcyjne i wdrożyć rozwiązania, które ograniczają chociażby emisję szkodliwych substancji do atmosfery czy też zminimalizują ilość odpadów.


Only Bio – cele, misja i filozofia marki

Only Bio nie uznaje kompromisów i dróg na skróty. Dążenie do realizacji założeń 3x100% oznacza nieustanne udoskonalanie procesów wewnętrznych, które docelowo pozwolą korzystać w 100% z naturalnych surowców, które będą zamknięte w 100% ekologicznych opakowaniach i powstawać będą w 100% zielonej fabryce.

Zarówno Only Bio, jak i siostrzana marka OnlyEco, w produkcji kosmetyków i środków czystości, wykorzystują składniki organiczne, które pochodzą z ekologicznych i certyfikowanych upraw. Tym sposobem powstają produkty całkowicie bezpieczne oraz biodegradowalne, co znajduje potwierdzenie w prestiżowych certyfikatach EcoCert. Z kolei certyfikat Vegan Society jest poświadczeniem, że są odpowiednie dla wegan. A co jeszcze powinny posiadać na etykiecie kosmetyki naturalne, które noszą miano nie testowane na zwierzętach-znak króliczka cruelty free i tym oznaczeniem rownież może się pochwalić marka Only Bio.

Producent kosmetyków, zdając sobie sprawę z tego, że plastik zalewa nasza planetę i będzie się rozkładać przez setki, a nawet i tysiące lat, dużą wagę przykłada do opakowań swoich produktów. Te bazują na tworzywach organicznych lub też całkowicie recyklingowanych. Ponadto pokaźna jest kategoria kosmetyków w opakowaniach wielokrotnego użytku, do ponownego napełnienia.

Trzecim kierunkiem rozwoju w ramach manifestu #noplanetB Only Bio jest chęć stworzenia zielonej fabryki, w której produkcja odbywać się będzie zgodnie z filozofią zero waste i circular economy, które zakładają między innymi generowanie jak najmniejszej ilości odpadów czy uruchomienie gospodarki działającej w obiegu zamkniętym, gdzie potencjalny odpad staje się surowcem dla kolejnego procesu.

Zielona fabryka Only bio ma być samowystarczalna pod względem energii dzięki panelom fotogalwanicznym, a ogrzewanie obiektu zapewnią ekologiczne pompy ciepła. Wizja bezemisyjnej fabryki obejmuje również otoczenie jej roślinami pochłaniającymi dwutlenek węgla i parkiem, w którym chwilę wytchnienia odnajdą jej pracownicy.

OnlyBio – kosmetyki naturalne z myślą o bezpieczeństwie

OnlyBio, tworzy kosmetyki naturalne, które mają być bezpieczne – dla konsumentów, ale i dla środowiska naturalnego. Każdy z produktów posiada co najmniej 98% składników pochodzenia naturalnego, a portfolio obejmuje kosmetyki do twarzy, ciała oraz włosów, zapewniając tym samym kompleksową i w pełni naturalną pielęgnację.

Oferta polskiego producenta obejmuje kosmetyki dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Nie brakuje w niej kategorii ekologicznych środków czystości, które są doskonałą alternatywą dla silnych i chemicznych środków czystości. Wśród najbardziej znanych kolekcji kosmetyków wymienić można Hair Balance, Bakuchiol & Skwalan, EmoliBio Complex, Prebiotyki i Oleje czy Anti Age Elixir.

Kosmetykom Only Bio towarzyszy silne przekonane, że każdy z producentów może zrobić wiele, by ograniczyć szkodliwość procesu produkcyjnego względem środowiska naturalnego. W aspekcie tym jest coraz lepiej, ale nadal sporo do zrobienia. Cieszy więc fakt, że coraz więcej konsumentów, docenia potrzebę świadomej pielęgnacji, dzięki czemu rynek marek naturalnych z każdym dniem staje się coraz bardziej konkurencyjny.

Kosmetyki naturalne Only Bio są dowodem na to, że zmiana – nawet najbardziej rewolucyjna – jest możliwa i zależy od naszych wyborów. Wyborów, które pozwalają zawalczyć nie tylko o nas samych – piękną i zdrową skórę czy włosy, ale przede wszystkim o naszą planetę, która stanie się domem przyszłych pokoleń.